Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Treść akordeonu

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, pracujących na budowach w szpitalach i wszystkich trudzących się dla naszego dobra. Szanujmy ich trud.
2. W dniach 18 lipca – 25 lipca obchodzony jest w Kościele w Polsce XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „W drogę do Źródła życia”. Wzorem lat ubiegłych kierujemy gorącą prośbę do wszystkich wiernych o udział w misyjnej Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Dziś po każdej Mszy Św., błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane przy poświęceniu pojazdów będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i tv. Do nabycia nowy numer miesięcznika dla dzieci „STAŚ” w cenie 8 zł. Oraz bezpłatny egzemplarz zatytułowany: „Dzieci w wirtualnej sieci”, poświęcony zagadnieniu: „Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata?”.
4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. A Parafianom i Gościom miłej i błogosławionej niedzieli, oraz dobrego tygodnia pracy i wypoczynku.
5. W środę zapraszamy na Mszę Św., wieczorem o godz. 18.00 oraz Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. Bóg Zapłać mieszkańcom Roli Mirkowej i Halkowej za dbałość o porządek w naszej świątyni i za ofiarę złożoną na Kościół. W tym tygodniu troskę o piękno i czystość naszego kościoła powierzamy Roli Dział.
7. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary, na cele inwestycyjne w naszej Parafii. Zebrano kwotę: 5525 zł., 30 gr. Pamiętajmy, tylko hojnego i radosnego dawcę Pan Bóg miłuje.
8. W tym tygodniu obchodzimy:
– Poniedziałek, 26 lipca, Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;
– Środę, 28 lipca, Św. Szarbela Makhlufa, prezbitera;
– Czwartek, 29 lipca, Św. Marty, patronki gospodyń domowych;
– Piątek, 30 lipca, Św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła;
– Sobota, 31 lipca, Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
– Niedziela, 01 sierpnia, Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

1. Jezus Chrystus ukazał nam, jak dalece Bóg staje się przyjacielem człowieka. Jeśli chcemy Go naśladować, musimy odznaczać się wielką otwartością także w relacjach do tych osób, które naszym zdaniem podążają złą drogą. Bóg bowiem budzi w nas nadzieję, że udziela grzesznikom łaski nawrócenia, przebaczenia i pojednania. To nie my, ale On będzie sądził – z mocą i cierpliwością, wyrozumiałością, łagodnością, mądrością i miłosierdziem.
2. W dniach 18 lipca – 25 lipca obchodzony jest w Kościele w Polsce XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „W drogę do Źródła życia”. Wzorem lat ubiegłych kierujemy gorącą prośbę do wszystkich wiernych o udział w misyjnej „Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. W przyszłą niedzielę 25 lipca, w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, po każdej Mszy Św., poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane przy poświęceniu pojazdów będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i tv.
4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. A parafianom i gościom miłej i błogosławionej niedzieli, oraz dobrego tygodnia pracy i wypoczynku.
5. W środę zapraszamy na Mszę Św., wieczorem o godz. 18.00 oraz Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. Bóg Zapłać mieszkańcom Roli Jakubowej i Czubinowej za dbałość o porządek w naszej świątyni i za ofiarę złożoną na Kościół. W tym tygodniu troskę o piękno i czystość naszego kościoła powierzamy Roli Mirkowej i Halkowej.
7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej Parafii. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na ten cel.
8. W tym tygodniu obchodzimy:
– Wtorek, 20 lipca, bł. Czesława, prezbitera;
– Czwartek, 22 lipca, święto Św. Marii Magdaleny;
-·Piątek, 23 lipca święto św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy;
-·Sobota, 24 lipca, wspomnienie św. Kingi, Dziewicy;
-·Niedziela, 25 lipca, św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.
2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej (rzeź wołyńska). Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.
3. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.
4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i tv.
5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. A Parafianom i Gościom miłej i błogosławionej niedzieli, oraz dobrego tygodnia pracy i wypoczynku.
6. W środę zapraszamy na Mszę Św., wieczorem o godz. 18.00 oraz Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
7. Bóg Zapłać mieszkańcom Roli Burmistrzowej za dbałość o porządek w naszej świątyni i za ofiarę złożoną na Kościół. W tym tygodniu troskę o piękno i czystość naszego kościoła powierzamy Roli Jakubowej.
8. Dzisiaj po Mszy Św., o godz. 9.30, zapraszam na plebanię Radę Parafialną, w celu omówienia ważnych spraw związanych z funkcjonowaniem naszej Parafii.
9. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona będzie na cele gospodarcze naszej Parafii.
10. W tym tygodniu patronują nam:
– dziś 11 lipca – św. Benedykt, opat, patron Europy;
– w poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;
– we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;
– w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;
– w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną. III piątek miesiąca, po Mszy Św., koronka do Miłosierdzia Bożego.
11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana z naszej Parafii: + Eugenia Bruzda (lat 69); + Szczepan Filas (lat 25). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Telefon do Parafii: 699 711 858.

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim oprócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.
2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
4. W środę zapraszamy na Mszę Św., wieczorem o godz. 18.00 oraz Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. Bóg Zapłać mieszkańcom roli Folwarskowej za dbałość o porządek w naszej świątyni i za ofiarę złożoną na Kościół. W tym tygodniu troskę o piękno i czystość naszego kościoła powierzamy roli Burmistrzowej.
5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
6. W przyszłą niedzielę tj. 11.VII po Mszy Św., o godz. 9.30 zapraszam na plebanię Radę Parafialną, w celu omówienia ważnych spraw związanych z funkcjonowaniem naszej Parafii.
7. W tym tygodniu patronują nam:
– we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;
– w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.
8. Bóg Zapłać Ks. Prof. Władysławowi Zarębczanowi za oddaną i pełną poświęcenia posługę duszpasterską w naszej Parafii. Za to, że przeprowadził nas przez bardzo trudny czas po śmierci + Ks. Prałata Jana Fryźlewicza, pierwszego proboszcza.
Telefon kontaktowy do Parafii: 699 711 858

Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Potrzeba czasu, a przede wszystkim zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym.
Dzisiejsza taca przeznaczona jest dla ofiar pożaru w Nowej Białej.
W tym tygodniu patronują nam:
– niedziela – św. Władysław, król węgierski z XI wieku,
– poniedziałek – św. Ireneusz, biskup i męczennik z II wieku. Zawdzięczamy mu wiele ważnych teologicznych myśli, wśród których największą popularność zdobyła sobie następująca: „Chwałą Boga jest żyjący człowiek”.
We wtorek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Z tej racji w naszej parafii będą sprawowane 2 Msze św., pierwsza o godz. 7.00 i druga o godz. 18.00.
– w sobotę – św. Tomasz Apostoł, według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź każdego dnia pół godziny przed Mszą św., zaś w piątek od godz. 16.30 do 18.00.
W piątek, 2 lipca, począwszy od godz. 9.00, ks. Proboszcz uda się z posługą sakramentalną do chorych.
Bóg zapłać mieszkańcom roli Kowalowej za dbałość o porządek w naszej świątyni i za ofiary złożone na Kościół. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy roli Folwarskowej.

Żegnając sie z Wami chciałbym z calego serca podziekować Wam za Wasze świadectwo wiary. Szczególnie podziwiam w Was wielką odwagę, którą okazaliście w czasie pandemii. Naprawa wie, kto daje życie i kto je odbiera. Trzymajcie się blisko Boga i Matki Jego Syna, Maryi!
Bóg zaplać tym wszystkim, którzy mi pomagali. Przyjmijcie nowego księdza, pomóżcie mu i pokochajcie go tak, jak mnie pokochaliście. Gdziekolwiek będę zawsze będę sie modlił za Was, za dzieci, młodzież, dorosłych i starszych, za chorych i cierpiących. Błogosławię Wam z całego serca i proszę o modlitwy.

Ks. Władysław Zarębczan

Kalendarz liturgiczny:
niedziela – bł. ks.Władysława Bukowińskiego, apostoła Kazachstanu,
poniedziałek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, żył w XVI wieku, bez reszty oddał się na służbę chorym na dżumę w Rzymie, zarażony zmarł mając 23 lata.
czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
sobota – św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana, żył na przełomie XIX/XX wieku we Lwowie, uczył wrażliwości na potrzeby pokrzywdzonych ludzi.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Z dniem wczorajszym (19 czerwca 2021 roku) zostaje odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt). Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

W środę 23 czerwca Dzień Ojca. Modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Chcemy też pamiętać o wszystkich ojcach pracujących poza granicami kraju.

W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież szkolną wraz z rodzicami i nauczycielami w piątek o godz. 9.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku.

Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne. Na tacy i w 17 kopertach było 5366 zł i 20 euro.

Słowa podziękowania za troskę o naszą świątynię kieruje do parafian z Roli Gorzutkowej. W tym tygodniu o posprzątanie proszę parafian z Roli Kowalowej.

Wszystkim życzę dobrego tygodnia.

Ks. Władysław Zarębczan

Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
Kalendarz liturgiczny:
niedziela – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła i orędownika w poszukiwaniu zguby.
poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika obozu koncentracyjnego w Dachau.
wtorek – błogosławionej Jolanty, fundatorki wielu klasztorów franciszkańskich.
czwartek – św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. To On uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”. Św. brat Albert jest patronem „Caritas.”

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Wójt Gminy Jordanów informuje, że w siedzibie Urzędu Gminy w Jordanowie (wejście od ul. Różanej) są do odbioru decyzje dotyczące stypendium szkolnego; dla osób, które złożyły wnioski we wrześniu 2020 r.

Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię parafianom z Roli Szewcowej i Kasperkowej. W tym tygodniu o posprzątanie proszę parafian z Roli Gorzutkowej.

Wszystkim życzę dobrego tygodnia. Poświęcenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa niech przynosi w naszym życiu osobistym i rodzinnym, błogosławieństwo, zgodę i pokój.

Ks. Władysław Zarębczan

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna wokół kościoła: w niedzielę po Mszy św. o 9.30, w tygodniu po Mszy św. o 18.00. Nasz liczny i gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Chrystusa.

Bardzo serdecznie dziękuje tym wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na procesję Bożego Ciała i w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej uświetnienia: dzieciom sypiącym kwiaty, pierwszokomunijnym i rocznicowym, ministrantom i lektorom, orkiestrze dętej, kobietom i mężczyznom, którzy noszą baldachim i feretrony.
Słowa podziękowania kieruję także do wszystkich, którzy w ubiegłą środę uczestniczyli we Mszy św. z Księdzem Arcybiskupem Metropolitą z udzielaniem Sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Bóg zapłać rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza, a także osobom, które pomogły w organizacji i przygotowaniu uroczystości. Ks. Arcybiskup był dumny z Was.

2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
3. Kalendarz liturgiczny:
niedziela – św. Norberta, biskupa
poniedziałek – błogosławionych franciszkanów Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, męczenników z Peru,
wtorek – św. Jadwigi, królowej.
piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu odnowimy Akt Poświęcenia Sercu Pana Jezusa Narodu Polskiego i naszych rodzin w 100 – lecie poświęcenia Bożemu Sercu jakie zostało dokonane 3 czerwca 1921 roku po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
– św. Barnaby, apostoła,
sobota – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
– bł. ks. Piotra Dańkowskiego, kapłana, męczennika obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.
W następną niedzielę składka na cele inwestycyjne.

Bardzo dziękuje za troskę o naszą świątynię parafianom z Roli Pasiowa i
Karczmarzowa. W tym tygodniu o posprzątanie proszę parafian z Roli Szewcowej i Kasperkowej.
Wszystkim życzę dobrego tygodnia. Niech Najświętsze Serce Pana Jezusa – Źródło życia i świętości błogosławi naszym rodzinom.
Ks. Władysław Zarębczan

Dziś w szczególny sposób oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech każdy znak krzyża będzie naszym odważnym przyznaniem się do Boga Trójcy Świętej Jedynego.
W poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe. Przed nami miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszach Świętych odmawiać będziemy litanię do Serca Pana Jezusa.
We wtorek 1 czerwca – Dzień Dziecka. Módlmy się o duchowy wzrost dla naszych dzieci. Pan Jezus kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

W środę 2 czerwca o godz. 18.00 J.E. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Zapraszam wszystkich Parafian do udziału w tej modlitwie i spotkaniu z Ks. Metropolitą Krakowskim. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków i rodzin w poniedziałek i wtorek od godz. 16.00.

W czwartek, 3 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.30, 9.30 oraz o 15.00. Po Mszy o godz. 9.30 przejdziemy w procesji Eucharystycznej zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Przygotujmy i udekorujmy nasz parafialny wieczernik, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Bardzo proszę, aby ołtarze przygotowały następujące role:
Ołtarz I – Tatarkowa,
Ołtarz II – Gwiżdżowa,
Ołtarz III – Swałtkowa,
Ołtarz IV – Żegleniowa.

Proszę też o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi. Zapraszam wszystkich parafian, a szczególnnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe; najmłodsze dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków. W Oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła w piątek i sobotę po Mszy wieczornej, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.30 do 18.00.

W piątek, 4 czerwca, począwszy od godz. 9.00, udam się z posługą sakramentalną do chorych.
Bardzo dziękuje za troskę o naszą świątynię rodzicom kandydatów do bierzmowania. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy parafian z Roli Pasiowa i Karczmarzowa.

Wszystkim życzę dobrego tygodnia i umocnienia wiary w prawdziwą i rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Ks. Władysław Zarębczan

Przeżywamy w dniu dzisiejszym uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dzień narodzin Kościoła. Zesłanie Ducha Świętego uczyniło z bojaźliwych i niejednokrotnie małej wiary uczniów Chrystusa prawdziwych świadków. Otwórzmy się i my na ten Wielkanocny dar i stańmy się odważnymi świadkami Chrystusowej wiary.
Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień :
– Jurto w poniedziałek (drugi dzień Zielonych Świąt) obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Dzień 24 maja dniem modlitw za Kościół w Chinach.
– środa – św. Filipa Nereusza, kapłana. Żył w XVI wieku, najbardziej radosny święty.
czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Módlmy się za wszystkich kapłanów, których Bog postawił na naszej drodze życia.
-sobota – św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych Urszulankami Szarymi.

W środę obchodzić będziemy Dzień Matki. Naszym mamom jesteśmy winni dozgonną wdzięczność za życie i wszelki trud. Okażmy im wdzięczną pamięć.

W piatek, 28 maja po wieczornej Mszy św. spotkanie lektorów i ministrantów.
Natomiast, w sobotę, 29 maja o godz. 11.00 chciałbym się spotkać ze wszystkimi kandydatami do bierzmowania. Tego samego dnia, po Mszy wieczornej, spotkanie z rodzicami bierzmowanych.

Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne. Na tacy i w 26 kopertach było 6282 zł i 50 euro.
Bardzo dziękuje za troskę o naszą świątynię parafianom z Roli Tłukowa i Piecygrochowa i za ofiarę na kościół. W tym tygodniu o posprzątanie i udekorowanie kościoła prosimy rodziców kandydatów do bierzmowania.

W czwartek, 3 czerwca, przypada uroczystość Bożego Ciała. Dzień wcześniej, w naszej parafii odbędzie się bierzmowanie. W związku z tym, już dziś proszę pomyśleć jak przygotować ołtarze na tę uroczystość. Także w tym roku procesja odbędzie sie wokół kościoła. Bardzo proszę, aby zajęły się tym następujące role:
Ołtarz I – Tatarkowa
Ołtarz II – Gwiżdżowa
Ołtarz III – Swałtkowa
Ołtarz IV – Żegleniowa

Wszystkim życzę darów związanych z obecnością Ducha Świętego w codziennym życiu. Niech dary pokoju, jedności i pojednania uświęcają nasze rodziny.

Ks. Władysław Zarębczan

W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje. Podążajmy za Nim, krocząc po ziemskich drogach wiary.

Przez kolejne majowe dni, razem z Maryją modlitewnie oczekiwać będziemy na Zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świąt.

Kalendarz liturgiczny:
– wtorek – św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów.
– czwartek – św. Bernardyna, żył w XV wieku, wielki kaznodzieja, wzywał do dzieł miłosierdzia.
– piątek – św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika, żył w XIV w. Król czeski Wacław IV wrzucił go do Wełtawy, gdyż nie chciał mu wyjawić tajemnicy spowiedzi. Figury Nepomucena strzegą w środkowej Europie mostów, jest orędownikiem w czasie powodzi.
– sobota – św. Rity, żyła w XIV/XV w., na piętnaście lat przed śmiercią otrzymała stygmaty korony cierniowej. Orędowniczka w sprawach beznadziejnych.

Pragnę gorąco podziękować darczyńcom ze Stanów Zjednoczonych, Państwu Janinie i Tadeuszowi Hanusiakom. Ufundowali dla naszej parafii komplet ołtarzowy, w tym obrusy maryjne, ozdobne lektoria i fioletowy ornat. Bóg zapłać!

Słowa podziękowania kieruję także do tych z roli Maślakowej, którzy zadbali o porządek w naszej świątyni i złożyli ofiarę na Kościół. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rolom Tłukowej i Piecygrochowej.

Wszystkim parafianom życzę Bożego błogosławieństwa,
umocnienia w wierze, pokoju i radości
na każdy dzień rozpoczynającego się tygodnia.

Ks. Władysław Zarębczan


W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W najbliższe dni: poniedziałek, wtorek, środa będziemy modlić się o dobre urodzaje, prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących na całym świecie. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie jest ciągle bardzo wiele.

Kalendarz liturgiczny:
środa – św. Pankracego, męczennika z przełomu III/IV w. W wieku 14 lat został umęczony za wiarę i rzucony dzikim zwierzętom na pożarcie. Jest patronem ogrodników.
czwartek – Matki Bożej Fatimskiej i 40 rocznica zamachu na Jana Pawła II,
piątek – św. Macieja, apostoła,
sobota – św. Zofii, wdowy i męczennicy z II wieku. Zginęła w Rzymie podczas prześladowania chrześcijan za cesarza Hadriana I.
niedziela – św. Andrzeja Boboli, kapłana, zamęczonego przez Kozaków w XII w.
Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy najlepsze życzenia obfitych łask Bożych.
Dzisiaj w naszej Parafii uczniowie IV klasy obchodzą rocznicę I Komunii Świętej. Ogarnijmy ich naszą modlitwą.

Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, za ich Dar Ołtarza 1000 zł (tysiąc złotych) na Dzień I Komunii Świętej.
Powoli pięknieje nam otoczenie kościoła. Zostały zasadzone nowe drzewka i krzewy. Za wykonanie tych prac serdecznie dziękuję pani Justynie i jej pomocnikom. Wszystkim osobom zaangażowanym w tę pracę składam serdeczne Bóg zaplać i polecam wstawiennictwu św. Faustyny. Jeszcze raz dziekuje za bezinteresowne poświęcenie swojego czasu dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne w poprzednim miesiącu. Dzięki Waszej ofiarności udało się dokończyć nagłośnienie wokół kościoła i naprawić straty poniesione w wyniku włamania na plebanię. Przypominam, że kolejna składka inwestycyjna będzie w następną niedzielę, 16 maja br.
Dziękuję rodzicom dzieci obchodzących rocznicę Komunii św. za przygotowanie do niedzieli naszej świątyni. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy roli Maślakowej.

Dzieciom pierwszokomunijnym i uczniom IV klasy
życzę obfitości Bożej łaski i modlę się o dar żywej wiary dla ich rodzin.

Ks. Władysław Zarębczan

Parafia Rzymskokatolicka św. Faustyny Kowalskiej w Naprawie